Dołącz do Pana Wątroby

Organizatorzy kampanii

Fundacja Urszuli Jaworskiej 

Fundacja powstała w październiku 1997 roku z inicjatywy Czesława Baranowskiego, Prezesa Fundacji. Jest ona jednym z największych, pod względem liczby zarejestrowanych osób, Bankiem Dawców Szpiku Kostnego w Polsce. Obecnie zrzesza ponad 11 200 dawców. Jest także rejestrem, który na swym koncie ma już 35 udanych przeszczepów szpiku kostnego pochodzącego od dawców zarejestrowanych w Fundacji. Fundacja ma na celu szeroko pojętą pomoc ludziom cierpiącym na choroby przewlekłe.

Osobiste doświadczenia Urszuli Jaworskiej zapoczątkowały ideę tworzenia Grup Wsparcia, podczas których pacjenci i ich bliscy otrzymują profesjonalną, bezpłatną pomoc ze strony lekarzy oraz psychologów. Fundacja Urszuli Jaworskiej angażuje się w kolejne projekty na rzecz edukowania pacjentów z wielu obszarów terapeutycznych. Ma doświadczenie w pomocy chorym z WZW C, gdyż w 2009 roku przygotowała Grupę Wsparcia Pacjentów z WZW C oraz ich rodzin w Bydgoszczy. Badania GfK Polonia potwierdzające niską wiedzę Polaków na temat HCV, zainspirowały Fundację do stworzenia ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Obudź się, póki wirus HCV drzemie”. Fundacja posiada bogate doświadczenie w organizowaniu grup wsparcia dla przewlekle chorych, o czym świadczą zrealizowane i wymienione poniżej przykładowe programy:

• Grupy Wsparcia dla chorych onkologicznie i ich rodzin
• Grupy Wsparcia dla chorych na nowotwory mózgu, organizowanie turnusów rehabilitacyjnych
i wypoczynkowych (spotkania z aktorami, spektakle, płyty). Organizacja obchodów Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Nowotworów Mózgu
• Grupy Wsparcia dla osób przed i po przeszczepach szpiku
• Warsztaty dla pacjentów z PBSz
• Warsztaty dla chorych na szpiczaka mnogiego oraz ich bliskich

Fundacja Urszuli Jaworskiej
ul. Międzynarodowa 61
03-922 Warszawa

Urszula Jaworska, kom. 608 453 479; tel./fax: 22 870 05 21
e-mail: office@fundacjauj.pl
www.fundacjauj.pl

Szanowni Państwo, zachęcamy do przekazywania 1% oraz darowizn. Dzięki tym wpłatom będziemy mogli kontynuować programy wspierające pacjentów chorych na raka oraz program rozwoju Rejestru Dawców Szpiku Fundacja Urszuli Jaworskiej

ul. Międzynarodowa 61, 03-922 Warszawa, KRS 0000055503
ING Bank Śląski S.A. | SWIFT: INGBPLPW, 03 1050 1025 1000 0022 9627 5312
PKO BP 63 1020 1127 0000 1102 0008 0010

Urszula Jaworska: Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie,

studentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Baletu. Tancerka i solistka, a także kierownik wielu znaczących zespołów baletowych m. in.: Syrena, Sabat, Mazowsze. Od 1999 roku do chwili obecnej, Wiceprezes Zarządu Fundacji Urszuli Jaworskiej. W 1994 roku wykryto u niej chorobę nowotworową – białaczkę. Jeszcze jako pacjentka, która jako pierwsza w Polsce miała przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego, została Fundatorem – Założycielem Fundacji Urszuli Jaworskiej. Aktywnie uczestniczy w organizowaniu działań mających na celu szeroko pojętą pomoc chorym na białaczkę, inne nowotwory i choroby przewlekłe. Dużą wagę przywiązuje do podnoszenia poziomu wiedzy w społeczeństwie, dotyczącej chorób nowotworowych.