Dołącz do Pana Wątroby

Cel Kampanii

  Podniesienie wiedzy w społeczeństwie na temat HCV (źródła zakażenia, profilaktyka, diagnostyka, leczenie etc.)

  Podkreślenie wagi problemu społecznego, jaki stanowi WZW C
(w Polsce WZW C może dotyczyć 730 000 osób, przy czym do tej pory zdiagnozowanych zostało jedynie ok. 8% zakażonych)

•  „Oswojenie tematu HCV”, jako problemu, który może dotyczyć każdego z nas
(WZW C można zakazić się poprzez kontakt z zakażoną krwią, na przykład, w trakcie: hemodializy, akupunktury, zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, tatuowania i kolczykowania, golenia, wizyty stomatologicznej)

  Zwiększenie zainteresowania wykonaniem badania przez osoby z grupy ryzyka

  Poprawienie jakości życia pacjentów chorych na WZW C

  Poprawienie dostępu polskich pacjentów do nowoczesnych terapii

Z uwagi na konieczność podjęcia działań na rzecz zwiększenia świadomości istnienia zagrożenia HCV wśród społeczeństwa oraz wiedzy na temat możliwości skutecznej profilaktyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C Fundacja Urszuli Jaworskiej przy udziale merytorycznym Polskiej Grupy Ekspertów HCV zainicjowała cykl warsztatowych spotkań dla pacjentów chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu C oraz ich rodzin. Spotkania odbywają się w ramach kampanii „Obudź się, póki wirus HCV drzemie” pod hasłem „Wstąp do Akademii WZW C”. Mają one na celu zwiększenie wiedzy ich uczestników na temat WZW C oraz pomoc w przejściu przez proces leczenia. W szczególności mają informować na temat perspektyw poprawy jakości życia, łagodzenia skutków ubocznych terapii, czy minimalizowania ryzyka przeniesienia wirusa na inne osoby. Spotkania dla pacjentów poprowadzi Urszula Jaworska.

W trakcie spotkań chorzy mają możliwość uzyskania niezbędnego wsparcia ze strony psychoterapeuty. Warsztaty stanowią wyjątkową okazję do nawiązania relacji z innymi chorymi oraz zadania pytań obecnym na spotkaniu ekspertom w szczególności lekarzom specjalistom chorób zakaźnych. Spotkania będą organizowane od czerwca 2012 roku w 15 największych ośrodkach leczenia chorób zakaźnych w Polsce.