Dołącz do Pana Wątroby

Akademia WZW C przyjechała do Katowic.

Tuż po oficjalnej inauguracji Kampanii „Obudź się póki wirus HCV drzemie”, chorzy na WZW C mieli okazję spotkać się w Katowicach. Do Akademii WZW C wstąpiło 65 pacjentów oraz osób towarzyszących!

Jaka dieta jest wskazana? Czy podczas terapii można pojechać na wakacje, jeśli tak to o czym należy pamiętać i gdzie najlepiej wyjechać? Jakich leków należy unikać w trakcie leczenia? Co chroni wątrobę przed rozwojem marskości? Czy chory na HCV może korzystać z sanatorium? Czy wysoki poziom wiremii utrudnia zajście w ciążę i jej utrzymanie? Czy WZW C może uszkodzić płód? Czy po nieskutecznym leczeniu terapią dwulekową, reterapia tym samym lekiem ma sens? Jak psycholog może pomóc nowozdiagnozowanej osobie? Jak pogodzić się z faktem zakażenia w szpitalu?

 Na te i inne pytania odpowiadali:

- dr n. med. Ewa Janczewska

- dr n. med. Arkadiusz Pisula

- Mariola Kosowicz – psychoterapeuta

Spotkanie poprowadziła Urszula Jaworska – fundatorka Fundacji Urszuli Jaworskiej.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia do udziału w Kampanii „Obudź się, póki wirus HCV drzemie. Wstąp do Akademii WZW C!” dr n. med. Ewie Janczewskiej oraz dr n. med. Arkadiuszowi Pisuli. Szczególne podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie składamy na ręce Pana Grzegorza Hudzika –  Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz wszystkich, którzy włączyli się w organizację spotkania.